Múlt hétvégén rendezték meg a 4. MuMuS Snowboard csapatverseny Ausztriában. A muraui, Volvo-K2 Kupa keretében lebonyolított verseny a megszokott versenyformátumoktól mindenben eltér, jórészt az összetartásról és a csapatszellemről szól.
Múlt hétvégén rendezték meg a 4. MuMuS Snowboard csapatverseny Ausztriában. A muraui, Volvo-K2 Kupa keretében lebonyolított verseny a megszokott versenyformátumoktól mindenben eltér, jórészt az összetartásról és a csapatszellemről szól.
Ha minden igaz, a Sípark már javában üzemel, pár hegységgel odébb Visegrádon is a nyitást fontolgatják. A csillagok szerencsés állása esetén holnap már ott is síelhetünk. A pálya közleménye alant:
A hét második felében megérkezett a hideg a mátraszentistváni Síparkba. Éjjel-nappal, 16 hóágyúval gyártották a havat, hogy a hétvégén ki tudják nyitni a sípályákat. Két nap alatt a hóréteg vastagsága, 5 hektárnyi területen átlagosan 30-40 centimétert hízott. Szombaton, 9:30 perctől lehet síelni a Síparkban, összesen 2 kilométeren. Mostantól minden nap nyitva lesznek, hétvégén, pénteken és szombaton esti sízés is lesz villanyfénynél. Nyitva van a kölcsönző és a hütte is. A hőmérséklet - a hétvége mindkét napján, napközben- -4 fok körül várható. Részletes információ a www.sipark.hu honlapon!
Újabb súlyos sérülés történt a Streifen - értesült a Sielők.hu. A férfi alpesi sí Világkupa-sorozat kitzbüheli versenyének első hivatalos lesiklóedzésén az ötös rajtszámmal induló osztrák Hans Grugger a pálya Egércsapda részénél óriásit bukott. A versenyző az ugratónál a levegőben elveszítette egyensúlyát és olyan szerencsétlenül esett, hogy nem tért magához a pályán.
![]() |
Szinte mindenkiben az a kép él, hogy a snowboardosok fittyet hánynak a veszélyekre és szívesen kockáztatnak, míg a hagyományos síelők - akiket általában eleve idősebbnek képzelünk - a biztonságos megoldásokat választják. Nos bárhogy is van, a Daily Mail cikke szerint síelni veszélyesebb, mint deszkázni. A síelőket ugyan kevesebb baleset éri, mint a snowboardosokat, de azok sokkal gyakrabban halálosak.
Legalábbis ez derül ki egy amcsi felméréséből. A tapasztalt sízők ugyanis sokkal gyorsabban siklanak le, így jóval durvább ütközéseket szenvedhetnek el, ha fának vagy oszlopnak, kerítésnek stb. csapódnak. Ezért háromszor gyakrabban szenvednek halálos balesetet, mint a deszkások, az elsődleges halálok pedig a tereptárgynak ütközés.
Mindezzel együtt a deszkások 50-70 százalékkal többször sérülnek meg. A felmérésből az is kiderül, hogy a hetvenes évekb leggyakoribb sérülése, a lábtörés, mára gyakorlatilag eltűnt - akkoriban ugyanis még nem oldódott le a síléc automatikusan.
1999 óta a fejsérülések száma is a felére esett vissza a sisakok elterjedésének köszönhetően. (Linktipp: Panic)